Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Valon Behrami Ne West Hem

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 26
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Valon Behrami Ne West Hem   Tue Aug 05, 2008 7:55 am

Klubi i Premierligės, West Ham United, ka njoftuar nė sajtin zyrtar tė klubit se ka arritur marrėveshje me Lazion pėr tė transferuar mesfushorin shqiptar Valon Behramin.

Klubi i Premierligės West Ham United, ka njoftuar nė sajtin zyrtar tė klubit se ka arritur marrėveshje me Lazion pėr tė transferuar mesfushorin shqiptar Valon Behramin.

Klubi anglez do tė paguajė njė shumė prej afro 6.5 milionė eurosh (5 milionė funte), pėr shėrbimet e mesfushorit 23-vjeēar, i cili aktivizohet pėr kombėtaren e Zvicrės.

“West Ham United ka siguruar nėnshkrimin e lojtarit mjaft tė vlerėsuar tė Zvicrės, Valon Behramit, pėr njė shumė prej 5 milionė funtesh nga gjiganti i Serie A, Lazio. Behrami, i cili ka veshur fanellėn me numrin 85 tė Lazios, mė herėt ka luajtur nė Genoa dhe Verona, ku kishte kaluar nga Lugano nė vitin 2003. Lojtari i lindur nė Kosovė, po ashtu ka tėrhequr vėmendjen me paraqitjet e tij me Zvicrėn. Ai do tė mbajė fanellėn me numrin 21 nė sezonin e ardhshėm”, thuhet nė sajtin zyrtar tė West Hamit.

Behrami: Ėndėrr tė luaj nė Premierligė

“Jam shumė i lumtur qė do tė nėnshkruaj me West Ham. Pėr mua ėshtė njė realizim ėndrre tė luaj pėr kėtė klub dhe nė Premierligė”, ka thėnė Valon Behrami.

“Menjėherė pas kampionatit evropian, fola me West Ham tė cilėt shprehėn interesimin qė unė tė vij kėtu. Kjo mė dha kohė qė unė tė marr vendimin tim shpejt dhe tash mezi pres tė bashkohem nė stėrvitje dhe tė luaj me West Hamin”, ka shtuar Behrami.

Pėr kosovarin, i cili ka bėrė 64 pėr Lazion gjatė tri sezoneve, interesim kishin shprehur edhe mjaft klube nga Serie A, Bundesliga si dhe Premierliga.

West Ham ka mohuar se ka bėrė ofertė prej 5 milionė funtesh edhe pėr sulmuesin islandez tė Barcelonės, Eidur Gudjohnsen.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Valon Behrami Ne West Hem
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Futboll :: Futboll-
Kėrce tek: