Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Juve gjen zėvendėsim pėr Buffonin?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 26
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Juve gjen zėvendėsim pėr Buffonin?   Tue Aug 05, 2008 7:56 am

Sipas gazetės sportive italiane, 'Tuttosport", Zonja e Vjetėr dėshiron ta transferojė portierin e ri tė Sampdorias, Vincenzo Fiorillo, i cili ėshtė i njohur si 'Buffoni i ri'.

18-vjeēari Fiorillo nga shumica e ekspertėve konsiderohet si portieri mė premtues italian, qė nga koha kur Italia e ka ‘prodhuar’ Buffonin, ndėrsa stili i tij i ngjashėm me portierin mė tė mirė nė botė, ka bėrė qė ta fitojė nofkėn ‘Buffoni i ri’.

Paraqitjet e tija pėr pėrfaqėsuesen e Italisė (nėn 19 vjet) dhe Sampdorias, nuk kanė mbetur tė pavėrejtura, ndėrsa sipas “Tuttosport”, Juventus ėshtė duke e pėrcjellė sensacionin e Sampdorias.__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Juve gjen zėvendėsim pėr Buffonin?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Futboll :: Futboll-
Kėrce tek: