Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Altin Lala - 10 vjet me Hannoverin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 26
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Altin Lala - 10 vjet me Hannoverin   Tue Aug 05, 2008 7:58 am

Mesfushori shqiptar Altin Lala, do tė ketė njė sezon mė tė veēantė tek klubi gjerman Hannover, kapiteni i kombėtares shqiptar do tė luajė sezonin e dhjetė tė tij me klubin e Bundesligės.

Megjithėse pėr sezonin e dhjetė tek Hannoveri, 32-vjeēari shqiptar thotė se ende ka kohė pėr tė qėndruar nė fushė, ndėrsa mė pastaj preferon tė jetė pjesė e stafit drejtues tė kėtij klubi.

“Kam kohė deri nė moshėn 34-vjeēare, pastaj do tė jem diku nė stafin drejtues tė klubit. Trajner nuk besoj se do tė bėhem ndonjėherė, sepse nuk mė pėlqen. Arsyeja ėshtė e thjeshtė: ke nė dispozicion 25 lojtarė, por vetėm 11 prej tyre do tė luajnė, tė tjerėt mė pas fillojnė dhe tė urrejnė", ka thėnė Lala pėr gazetėn lokale tė Hanoverit, "Hannoversche Allgemeine".

Megjithėse nuk ėshtė mė njė djalosh i ri, shtatshkurtri shqiptar cilėsohet ndėr mė tė mirėt nė rolin e tij prej mesfushori shkatėrrues nė Bundesligėn 1.

"Nė pozitat qė jam, pėrvoja ėshtė tepėr e rėndėsishme. Edhe pse luaj prej dhjetė vjetėsh te Hannoveri, mendoj se kam ende pėr tė mėsuar. Gjithmonė dėgjoj me vėmendje kėrkesat e trajnerit dhe mundohem t'i realizoj detyrat e mia me pėrpikmėri", shton Lala.

Ai shquhet pėr lojė tė ashpėr, por vetė ai asnjėherė nuk e ka pėsuar nga dueli me tė tjerėt. Edhe nė kėtė element tė lojės ėshtė perfekt.

"Peshoj vetėm 60 kilogramė dhe deri mė tani askush nuk ka arritur tė mė dėmtojė nė dyluftime. Ėshtė e pabesueshme", tha ai.

Ai te Hannoveri ėshtė transferuar nė korrik tė vitit 1998 nga skuadra e rangut tė ulėt Borusia Fulda. Me Hannoverin ka kontratė deri nė qershorin e vitit tė ardhshėm. Deri tani ėshtė aktivizuar nė 264 ndeshje dhe ka shėnuar dhjetė gola (njė nė Bundesliga).

Me Kombėtaren e Shqipėrisė, Lala ka realizuar 63 ndeshje dhe ka shėnuar tre gola.

Disa ditė mė parė, para ndeshjes miqėsore me Porton (1-1), bosi i Hannoverit, Martin Kind, i dhuroi Lalės njė buqetė me lule pėr dhjetėvjetorin e tij nė klub. Padyshim qė njė buqetė edhe mė tė madhe, Lala do ta marrė kur tė varė kėpucėt nė gozhdė pas dy vjetėve. Pėr kėtė janė tė sigurt tė gjithė. Edhe vetė Lala.__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Altin Lala - 10 vjet me Hannoverin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Futboll :: Futboll-
Kėrce tek: