Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fabiano nėnshkruan marrėveshje tė re

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 26
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Fabiano nėnshkruan marrėveshje tė re   Tue Aug 05, 2008 8:19 am

Sulmuesi brazilian, Luis Fabiano, ka nėnshkruar marrėveshje tė re trevjeēare me klubin spanjoll Sevilla.

Fabiano pati njė sezon tė shkėlqyeshėm nėn fanellėn e Sevillas dhe arriti madje 24 gola dhe pėrfundoi nė vendin e dytė tė golashėnuesve nė Spanjė, menjėherė pas Guizas.

Paraqitjet e mira tė Fabianos, kanė tėrhequr vėmendjen e disa ekipeve, nė mes tė cilave edhe Real Madrid dhe Manchester United.

Megjithatė, ai vendosi pėr vazhdim tė kontratės deri nė vitin 2011, sipas sė cilės do tė pėrfitojė njė rritje tė pagės dhe do t’u afrohet futbollistėve mė tė paguar tė Sevillas. 27-vjeēari, para disa ditėsh fitoi edhe nėnshtetėsinė spanjolle.__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Fabiano nėnshkruan marrėveshje tė re
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Futboll :: Futboll-
Kėrce tek: