Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dėshton miqėsorja Kosovė - Brazil

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 26
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Dėshton miqėsorja Kosovė - Brazil   Tue Aug 05, 2008 8:20 am

Ndeshja e shumėpritur miqėsore, ndėrmjet pėrfaqėsueses sė Kosovės dhe skuadrės olimpike tė Brazilit, e paraparė pėr t'u zhvilluar mė 25 korrik nė Gjenevė ka dėshtuar. Njė lajm tė tillė e kanė konfirmuar sot drejtuesit e Federatės sė Futbollit tė Kosovės nėpėrmjet njė kumtese pėr media. "Me keqardhje ju njoftojmė, se me gjithė dėshirėn e madhe dhe pėrpjekjeve maksimale dhe tė vazhdueshme gjatė kėtyre ditėve tė krerėve tė FFK-sė, ndeshja aq shumė e dėshiruar nga ana e FFK-sė, por edhe nga ana e futbolldashėsve kosovarė ndėrmjet Pėrfaqėsueses sė Kosovės sė Pėrfaqėsuese Olimpike tė Brazilit e paraparė pėr datėn 25 korrik nė Gjenevė nuk do tė zhvillohet. Ashtu siē ėshtė njohur opinioni i Kosovės, tė hėnėn nė FFK kishte arritur ftesa pėrmes ndėrmjetėsit pėr ndeshje ndėrkombėtare Mark Biolli qė njėkohėsisht ėshtė dhe agjent i FIFA-s, pėr kėtė ndeshje dhe FFK-ja kishte nisur tė gjitha pėrgatitjet e nevojshme pėr kėtė takim, megjithatė FIFA ka vonuar nė pėrgjigjen e saj pėr lejimin zhvillimit tė kėsaj ndeshje. Mė herėt pėr zhvillimin e ndeshjes ishte pajtuar jo vetėm Brazili e Kosova, por edhe autoritet zvicerane qė kjo ndeshje tė zhvillohet nė shtetin e tyre, ndėrsa tė enjten FIFA ka kėrkuar edhe njė konfirmim tė ri nga ana e Brazilit dhe Zvicrės. Dhe pėr shkak tė kėsaj zvarritje tė pėrgjigjes nga ana e FIFA-s, Brazili ėshtė detyruar qė tė gjejė zgjidhje tjetėr, pra pėr njė ndeshje tjetėr miqėsore dhe ka udhėtuar pėr nė Singapor me qėllim tė pėrgatitjes sė mė tė mirė pėr LO si domosdoshmėri qė tė ketė ndeshje kontrolluese para udhėtimin nė Pekin. Nė tė vėrtet FIFA nuk e ka refuzuar zhvillimin e ndeshjes pėrkundėr asaj qė nė shumė mediume serbe ėshtė shkruar se FIFA e ka ndaluar zhvillimin e ndeshjes, por me zvarritjen e vendimit pėr kėtė ndeshje, ka detyruar rivalin Brazilin qė tė gjejė njė rival tjetėr pėr ndeshje miqėsore, duke mos qenė e gatshme pėr tė pritur mė gjatė", thuhet nė kumtesėn e FFK-sė.

Megjithėkėtė, FFK-ja ėshtė e vendosur qė tė punojė dhe tė angazhohet edhe mė shumė nė ndėrkombėtarizimin e futbollit tė Kosovės. FFK-ja vlerėson se pėrkundėr qė kjo ndeshje nuk u realizua, tė paktėn ka arritur efektin e saj duke qenė nė agjendat e FIFA-s dhe tė komunitetit tė futbollit evropian dhe botėror si dhe ndėr top-lajmet kryesore tė mediave tė Kosovės dhe botėrore. FFK-ja falėnderon Federatėn e Futbollit tė Brazilit qė ka pėrzgjedhur pikėrisht pėrfaqėsuesen e Kosovės pėr njė ndeshje miqėsore sikur qė edhe Federatėn e Futbollit tė Zvicrės qė ka pranuar mikpritjen e kėsaj ndeshjeje. Po ashtu FFK-ja falėnderon tė gjitha mediat e Kosovės pėr pasqyrimin korrekt dhe nxitje mediave tė kėsaj ngjarje me rėndėsi pėr futbollin e Kosovės.__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Dėshton miqėsorja Kosovė - Brazil
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Futboll :: Futboll-
Kėrce tek: