Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Juventusi mė afėr Aquilanit se sa Interi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 26
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Juventusi mė afėr Aquilanit se sa Interi   Tue Aug 05, 2008 8:22 amSiē ka shkruar Tuttosport, Juventusi ėshtė i gatshėm tė mposhtė Interin pėr tė nėnshkruar me italianin Alberto Aquilani, i cili duket se do tė largohet nga Roma pas dėshtimit tė bisedimeve rreth kontratės.

I riu italian ėshtė duke kėrkuar 2.5 milionė euro pėr sezon, ndėrsa mė shumė qė mund tė ofrojė Roma ėshtė 1.6 milionė. Aquilani ka tėrhequr interesimin e shumė klubeve evropiane, tė cilėt kanė premtuar plotėsim tė kėrkesave tė tij.

Tuttosport ka shkruar se Juventusi dhe Interi tashmė janė nė luftė tė ashpėr pėr 24 vjeēarin. Bardhezinjtė kanė thėnė se nuk do tė nėnshkruajnė me lojtarė tė tjerė, pas arritjes sė Christian Poulsen, por pėrgatiten ta thyejnė kėtė vendim pėr Aquilanin.

Interi nė ndėrkohė ėshtė duke kėrkuar njė mesfushor tė klasit dhe ėshtė duke analizuar edhe alternativa tjera, pas vėshtirėsive pėr tė nėnshkruar me Frank Lampard.

Por Juventusi ėshtė nė pėrparėsi, falė edhe miqėsisė sė mirė tė Aquilanit me njė varg lojtarėt tė Zonjės sė Vjetėr.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Juventusi mė afėr Aquilanit se sa Interi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Futboll :: Futboll-
Kėrce tek: