Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me i jek Virusat Pa anti Virus

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 26
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Si me i jek Virusat Pa anti Virus   Fri Jul 04, 2008 3:10 am

Si me i jek Virusat Pa anti Virus

Deshta tju them se osht ni metod ,se qysh meii largu virusin nga kompjuteri juaj nese e keni te infektum kompjuterin nga nje virus..
(Pra behet fjal per nje metod si ti largojm virusat nga kompjuteri,pa antivirus the pa pasur nevoj te formatohet kompjuteri..)

Metoda shkon keshtu :
1.Kur te ndezet kompjuteri ne fillim e shtypim buttonin F12
2.pastaj paraqitet boot menu...
3.aty ka shum opcione ne him te Safety mode...(aj opcion nuk lejon qe ndonje program tjeter te ket kontroll mbi kompjuterin tuajt ,i lejon te ket kontrol vetem programet e windowsit..
4.pastaj kur te ndezet kompjuteri veprojm him se pari ne:
5.start-programs-accessories-system tools-system restore.
ne System restore mund ta kthejm (per ata qe sekan dit..) kompjuterin disa dit ose muj me mbrapa (ne ket rast e kthejm nje dit ma mbrapa ,para se me hi virusii...)
"Evetmja e keqe e kesaj pune osht se munet me ndodh qe mund ti humbesh naii muzik ose program tjeter qka eke marr me parr , veq nese don.."funksionale por mund ta besh dhe nga regjistrat

start
run
regedit
ctrl+f
emri i virusit
kur te dali fshie

ose me restrore system

por ravmon.exe

eshte i veshtire per tu hequr se mbetet perseri ne hdd keshu qe vetem ta formatosh pc se nuk ke cka te besh tjeter
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Si me i jek Virusat Pa anti Virus
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Ebook-s and Turiale-
Kėrce tek: